Hřbitov
Protože hřbitov za kostelem Všech svatých už nestačil, na schůzi Obecního zastupitelstva 20. září 1883 se poprvé jednalo o zřízení nového hřbitova za obcí - a to buď na obecním pozemku na Drážkách nebo na zádušním pozemku za humny čp. 95.
Nakonec se za zahradou pana Malého zřídil náboženský hřbitov, který poměrnou částí zaplatily obce Zdětín a Sedlec, protože obě náleží ke zdejšímu kostelu.
Roku 1894 se postavila obvodová zeď kolem hřbitova a následujícho roku márnice.
Josef Došlý, zahradník v Neměřicích se ujal úpravy nového hřbitova.
Roku 1925 se cesta ke hřbitovu osázela javory a dosavadní švestky se vykácely.
Roku 1926 Patronátní úřad v Lysé nad Labem požádal, aby obec převzala hřbitov do svého vlastnictví. Obecní pozemek č. kat. 14 kolem zádušního kostela ve Zdětíně byl vyměněn za zádušní pozemek nalézající se vedle zádušního hřbitova č. kat. 95/1 a sice tak, že převodní výdaje hradila každá strana takto: obec Zdětín za pozemek č. kat. 95/1, patronátní úřad v Lysé za pozemek č. kat. 14, takže každá strana obdržela jmenované parcely bez dluhů.
Jednotlivé hroby
na náboženském "starém" hřbitově
Obecní "nový" hřbitov
Roku 1927 se hřbitov rozšířoval - započalo se stavbou obecního hřbitova, který je přistaven ke hřbitovu zádušnímu, který už nepostačoval.
Stavba obecního hřbitova
V neděli 13. dubna 1930 se konala schůze obecního zastupitelstva, které se zúčastnilo několik zástupců obce Sedlec a to: Václav Fabián, starosta obce, pánové Josef Beneš, František Kolinský a Václav Šikýř. Jednalo se totiž o podmínkách stavby hřbitova společného pro obě obce.
Zástupci obce Sedlec se uvolují, že dodají potřebný písek svými potahy zdarma, ale zaplatí je obě obce společně. Obec zdětínská dodá kámen s dovozem zdarma, ale zaplatí jej obce rovněž společně. Pohřebné vápno se odebere od pana Kvapila, vodu si dodá stavitel. U kopání základů se rozhodlo, že se přebytečná hlína prodá.
Stavba se zadá ofertním řízením, které bude uveřejněno v krajinském časopise „Náš kraj“. Obecní zastupitelstvo si ponechává volnost zadání stavby bez ohledu na nejnižší podání.
Zadání kvádrů na sokl vyjedná starosta u p. Josefa Kvapila i s odvozem, rovněž tak roury do silničního příkopu a pohřebný cement.
Železná vrata a dvířka si zadají obce. Obce si vymiňují, aby při stavbě byli zaměstnáni občané ze Zdětína a Sedlce. Místo pro kolumbárium bude vyhraženo podle zdi.
Na schůzi obecního zastupitelstva 27. dubna byly otevřeny za účasti zástupců obce Sedlce nabídky na stavbu obecního hřbitova. Přišlo 6 nabídek a stavba byla zadána staviteli J. Podařilovi ze Starých Benátek za nejnižší podání 7 956 Kč (nejvyšší podání činilo 13 366 Kč stavitele p. Šlechty z Lysé nad Labem).
Hřbitovní vrata a dvířka byla zadána za 2 000 Kč místnímu kováři Václavu Podanému.
František Heřman navrhuje, aby pro nový obecní hřbitov byl zakoupen zvon. Návrh schválen, ale musí jej schváliti také obec Sedlec.
Nový hřbitov – pravidla
Pro nový hřbitov byly scváleny společně se zástupci obce sedlecké tato pravidla a poplatky:
Za 1 m2 hrobky po dobu trvání hřbitova 60 Kč – za hrob dospělých 40 Kč na dobu 10 let – za dětský hrob 20 Kč na dobu 10 let.
Za pomník k hrobce 60 Kč na dobu 50 let – za pomník ke hrobu dospělých 60 Kč na dobu 50 let – za pomník k hrobu dětskému 30 Kč na dobu 50 let – za 1 m2 desky na zeď k hrobce 20 Kč na dobu 50 let.
Za použití umrlčí komory k uložení zemřelého 20 Kč.
Za vykopání, zasypání a úpravu dětského hrobu 25 Kč, jiného 50 Kč, v zimě 70 Kč. Za pohřbení do hrobky za každou rakev 50 Kč, za uložení popelnice (urny) za 1 m2 místa 60 Kč.
Zakoupí se příkrov a bude se z něho vybírat 5 Kč za každý pohřeb.
Hrobník
Hrobníkovi Václav Pařízkovi se zaoupí nové nářadí a 2 provazy.
Vysvěcení hřbitova
Václav Miler, starosta sdělil, že obecní hřbitov je hotov, že se tam pohřbívá a že je proto potřeba, aby byl jako každý vysvěcen. František Bým navrhl, aby si p. starosta vyžádal informace a povolení okresního úřadu.